Prowadzenie działań skierowanych do osób uzależnionych, abstynentów i ich rodzin przez prowadzenie Klubu Abstynenta
Działając na podstawie art. 14 i art. 15 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym
(Dz. U. z 2021 r. poz. 1956 z późn. zm)
Burmistrz Głuchołaz
ogłasza konkurs ofert na realizację zadania
z zakresu zdrowia publicznego:
1. ZADANIE BĘDĄCE PRZEDMIOTEM KONKURSU:
- Nazwa zadania - Prowadzenie działań skierowanych do osób uzależnionych, abstynentów i ich rodzin przez prowadzenie Klubu Abstynenta.
- Prowadzenie Klubu Abstynenta dla mieszkańców Gminy Głuchołazy powinno obejmować:
- udzielanie pomocy osobom uzależnionym od alkoholu będącym po przebytej terapii odwykowej lub podejmujących abstynencję wymagających wsparcia w trzeźwieniu i abstynencji oraz członkom ich rodzin,
- udzielanie pomocy osobom współuzależnionym oraz członkom ich rodzin,
- wspieranie abstynencji i trzeźwienia,
- nawiązywanie kontaktu z osobami uzależnionymi i motywowanie ich do podejmowania leczenia odwykowego a w razie potrzeby podejmowanie interwencji,
- organizowanie zajęć rehabilitacyjnych skierowanych do osób uzależnionych i członków ich rodzin, uczących umiejętności psychologicznych, społecznych i praktycznych,
- organizowanie wyjazdów, imprez i spotkań propagujących trzeźwość,
- promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia wśród mieszkańców Gminy Głuchołazy.
- Klub Abstynenta musi stanowić alternatywę dla odbiorców zadania chcących korzystać z jego działalności w zakresie, o którym mowa w punkcie 2, a świadczonych już na terenie Gminy Głuchołazy.
- Klub Abstynenta powinien być czynny siedem dni w tygodniu, przez co najmniej 3 godziny dziennie (za wyjątkiem świąt) oraz udostępniany na spotkania grup AA.
- W trakcie trwania epidemii Klub Abstynenta musi działać zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz przepisami prawa w tym zakresie.
- Podmiot realizując wyżej wymienione zadanie zobowiązany jest do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, w zakresie określonym w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1062, z późn. zm.).
W indywidualnym przypadku, jeżeli Podmiot nie jest w stanie, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych, zapewnić dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie, o którym mowa w art. 6 pkt. 1 i 3 ustawy, Podmiot obowiązany jest zapewnić takiej osobie dostęp alternatywny, o którym mowa w art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. W przypadku braku możliwości zapewnienia osobie ze szczególnymi potrzebami dostępności w zakresie, o którym mowa w art. 6 pkt 2, zastosowanie mają przepisy art. 7 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. - Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania - 30.000 zł.
Więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej - tutaj