Neutralne klimatycznie e-hulajnogi TIER w Głuchołazach
Od dziś (5.05) w naszym mieście można korzystać z e-hulajnog TIER, globalnego lidera mikromobilności, które stanowią ekologiczną alternatywę dla samochodów. Czy mieszkańcy i turyści będą chętnie korzystali z ekologicznego środka transportu poruszając się po Głuchołazach oraz wykażą się właściwą postawą podczas ich parkowania? Czas pokaże. Elektryczne hulajnogi będą testowane w Głuchołazach przez najbliższy czas i następnie zostanie podjęta decyzja przez firmę TIER o ich przyszłości.
„Nasza obecność w Głuchołazach to kolejny etap zwiększania dostępności neutralnej klimatycznie mikromobilności w województwie opolskim. Mamy nadzieję, że wspólnie jeszcze efektywniej zadbamy o środowisko. Nasze pojazdy nie emitują spalin, co znacząco wpływa na lepszą jakość powietrza czy zmniejszanie się poziomu smogu” – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Generalny firmy TIER na Europę Środkowo-Wschodnią.
Operator przypomina o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania ze 100 udostępnionych pojazdów, a także zachęca do zmiany nawyków na bardziej proekologiczne.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Działania edukacyjne i warsztaty bezpiecznej jazdy to przykłady działań TIER, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo użytkowników i przechodniów. Poruszając się e-hulajnogą i parkując ją, musimy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz zabronione są przejazdy po spożyciu alkoholu. Zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu, a zakazy parkowania oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg. Na co dzień o porządek w przestrzeni miejskiej dba zespół operacyjny marki. Istnieje również możliwość samodzielnego zgłoszenia niepoprawnie pozostawionej hulajnogi za pośrednictwem infolinii w aplikacji TIER.
Ścieżka rowerowa również dla e-hulajnóg
Według obowiązujących przepisów, do jazdy na hulajnodze elektrycznej służy przede wszystkim droga rowerowa lub pas ruchu dla rowerów. Jeśli ich nie ma, dozwolone jest przemieszczanie się ulicą, o ile obowiązuje na danej przestrzeni ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, maksymalna prędkość z jaką można się przemieszczać e-hulajnogą to 20 km/h. Użytkownik e-hulajnogi może poruszać się chodnikiem, gdy w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, a limit prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy pamiętać jednak, że użytkownik e-hulajnogi poruszający się po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu, a także, że powinien przemieszczać się z prędkością zbliżoną pieszym.
E-hulajnogi premium
TIER to całkowicie nowe podejście do transportu osobistego, pozwalającego użytkownikom na wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. Nowoczesna flota zapewnia najlepsze doświadczenia z użytkowania poprzez wyjątkową konstrukcję: szeroką podstawę, duże koła, podwójny amortyzator oraz hamulce i wygodny uchwyt na telefon, dzięki któremu można nie tylko łatwo skorzystać z podglądu mapy, lecz również podładować swój smartfon. Dzięki bezkompromisowej misji zmiany mobilności na dobre, przełomowej technologii oraz odpowiedzialnej postawie wobec miast i środowiska, TIER w ciągu 3 lat pojawił się już w ponad 260 miastach w 22 krajach.
Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność
W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności, która osiągnęła cel bycia w 100% neutralną klimatycznie. Objawia się to w szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłym, bezkompromisowym dążeniu do jej eliminacji. Gdy emisji nie da się uniknąć, TIER kompensuje ją we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, np. poprzez sadzenie drzew. Maksymalizuje również średni cykl życia pojazdów, dzięki ich innowacyjnej i trwałej konstrukcji, ale też regularnym naprawom i przywracaniu pojazdów do służby.
Jak zacząć jeździć TIER?
Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd". Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 79 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3,50 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 17,99 zł.